Kongres Stomatologa Srbije

ČETVRTAK/THURSDAY 20.10.2022. – PETAK/FRIDAY 21.10.2022.

PRELIMINARNI NAUČNI PROGRAM KONGRESA/PRELIMINARY SCIENTEEFIC PROGRAMME

PROGRAM

PRELIMINARNI NAUČNI PROGRAM KONGRESA/PRELIMINARY SCIENTEEFIC PROGRAMME

ČETVRTAK/THURSDAY 20.10.2022. – PETAK/FRIDAY 21.10.2022.

ČETVRTAK/THURSDAY 20.10.2022.

9.00-10.00

Registracija uzivo i na platformi/Registration on the spot and online platform entrance open

09.20-10.00

Kafa dobrodoslice/Welcome coffee break

Satnica/Schedule

Tema/Topic

Metod obuke/Type of Lecture

Predavač/Lecturer

10.00-10.15

Otvaranje skupa, pozdravna reč/Congress opening, introduction speeches

 

TBA

10.15-10.40

Povrede zuba kod dece- dugoročna prognoza i komplikacije/Dental injuries in children - long-term prognosis and complications

Predavanje/Invited lecture

Vanja Petrović

10.40-11.05

Karakteristike materijala za izradu folija koje se koriste u estetskoj ortodonciji/Characteristics of materials for making foils used in aesthetic orthodontics

Predavanje/Invited lecture

Tina Pajević

11.05-11.30

Efekti korekcije zagriza na performanse u takmičarskim sportovima/Effects of bite correction on performance in competitive sports

Predavanje/Invited lecture

Stavros Avgerinos

11.30-11.55

Temporomandibularni poremećaji kod ortodontskih pacijenata: aktuelni koncepti etiologije i lečenja/Temporomandibular disorders in orthodontic patients: current concepts in etiology and management

Predavanje/Invited lecture

Irena Mladenović

11.55-12.20

Endodontski tretman i retretman maksilarnih molara/Endodontski tretman i retretman maksilarnih molara

Predavanje/Invited lecture

Katarina Beljić Ivanović

12.20-12.45

Diskusija/Discussion

12.45-13.45

Pauza za rucak/Lunch Break

13.45-14.05

PMI sponzorina predavajne/PMI sponsor lecture - topic to be announced later

Sponzorisano predavanje + 5 min diskusije/Sponsored lecture + 5 min of discussion

PMI - Lecturer to be announced

14.05-14.30

Da li inovacije olakšavaju endodonciju?/Are innovations making endodontics easier?

Predavanje/Invited lecture

Aleš Fidler

14.30-14.55

Nedavni napredak u dentalnim restauracijama: gde smo sada?/Recent advances in dental restoratives: Where are we now?

Predavanje/Invited lecture

Elizabeta Gjorgievska

14.55.-15.10

Diskusija/Discussion

15.10-15.40

Kafe pauza/Coffea break

15.40-16.40

Usmene prezentacije/Oral presentations

16.40-17.00

Diskusija/Discussion

17.00-18.00

Usmene/Poster prezentacije/Oral/Poster presentations

18.00-19.00

Podela sertifikata i popunjavanje evaluacionog testa/Distribution of certificates and evaluation test

PETAK/FRIDAY 21.10.2022.

Satnica/Schedule

Tema/Topic

Metod obuke/Type of Lecture

Predavač/Lecturer

09.30-09.55

Parodontalni patogeni i podoplanin kao prognostčki faktori u razvoju oralnog karcinoma/Periodontal pathogens and podoplanin as prognostic factors in the development of oral cancer

Predavanje/Invited lecture

Ana Pucar

09.55-10.20

Nesporazum u komunikaciji između stomatologa, pacijenata i zubnih tehničara/Misunderstanding in communication between dentists, patients and dental technicians

Predavanje/Invited lecture

Vlatka Debeljak

10.20-10.45

Neželjene reakcije na gradivne materijale za izradu zubnih proteza/Adverse reactions to building materials for making dental prostheses

Predavanje/Invited lecture

Milena Kostić

10.45-11.10

Skenirati ili ne skenirati – dileme iz svakodnevne prakse/To Scan Or Not To Scan – Dilemmas from everyday practice

Predavanje/Invited lecture

Siniša Kovačević

11.10-11.35

The use of computer technologies in prosthetic dentistry


Predavanje/Invited lecture

Čedomir Oblak

11.35-11.55

Diskusija/Discussion

11.55-12.25

Kafe pauza/Coffea break

12.25-12.50

Vodič kroz komplikacije u implantologiji – dijagnostika i upravljanje kliničkim slučajevima/A guide through complications in implantology – diagnostics and management of clinical cases

Predavanje/Invited lecture

Enis Redjep

12.50-13.15

Vodjena implantologija - benefiti digitalizacije/Guided implantology - benefits of digitialization

Predavanje/Invited lecture

Zoran Vlahović/Bojan Vojinović

13.15--13.40

Osificirajuća progresivna fibrodislazija/Ossifying progressive fibrodyslasia

Predavanje/Invited lecture

Faris Fočo

13.40-14.05

Flegmonozna zapaljenja lica i vrata/Phlegmonous inflammation of the face and neck

Predavanje/Invited lecture

Vladimir Sinobad

13.05-14.25

Diskusija/Discussion

14.25-15.25

Pauza za rucak/Lunch Break

15.25-15.50

Development of new gold alloys for fixed dental restorations/Razvoj novih zlatnih legura za fiksne zubne nadoknade.

Sponzorsko predavanje + 5 min diskusije/Sponsored lecture + 5 min of discussion

Rebeka Rudolf

15.50-16.15

Upotreba botulinum toksina u lečenju disfunkcije tmz? rizici, koristi i druge opcije/use of botulinum toxin in tmj dysfunction treatment? risks, benefits, and other options

Predavanje/Invited lecture

Aneta Mijoska

16.15-16.40

Upravljanje izazovima tokom elevacije maksilarnog sinusa/Managing Challenges During Maxillary Sinus Elevation

Predavanje/Invited lecture

Kenan Ferati

16.40-17.05

Updated strategies for the treatment of maxillary impacted canines


Predavanje/Invited lecture

Apostolos  I. Tsolakis


17.05-17.25

Diskusija/Discussion

17.25-17.55

Kafe pauza/Coffea break

17.55-18.25

Usmene prezentacije/Oral presentations

18.25-18.40

Diskusija/Discussion

18.40-19.20

Usmene/Poster prezentacije/Oral/Poster presentations

19.20-19.50

Završna reč, podela sertifikata i popunjavanje evalucionog testa/Closing ceremony, distribution of certificates and evaluation test


5


ČETVRTAK/THURSDAY 20.10.2022.

Satnica/Schedule
Tema/Topic
Metod obuke/Type of Lecture
Predavač/Lecturer
9.00-10.00
Registracija uzivo i na platformi/Registration on the spot and online platform entrance open
09.20-10.00
Kafa dobrodoslice/Welcome coffee break
Satnica/Schedule
Tema/Topic
Metod obuke/Type of Lecture
Predavač/Lecturer
10.00-10.15
Otvaranje skupa, pozdravna reč/Congress opening, introduction speeches
TBA
10.15-10.40
Povrede zuba kod dece- dugoročna prognoza i komplikacije/Dental injuries in children - long-term prognosis and complications
Predavanje/Invited lecture
Vanja Petrović
10.40-11.05
Karakteristike materijala za izradu folija koje se koriste u estetskoj ortodonciji/Characteristics of materials for making foils used in aesthetic orthodontics
Predavanje/Invited lecture
Tina Pajević
11.05-11.30
Efekti korekcije zagriza na performanse u takmičarskim sportovima/Effects of bite correction on performance in competitive sports
Predavanje/Invited lecture
Stavros Avgerinos
11.30-11.55
Temporomandibularni poremećaji kod ortodontskih pacijenata: aktuelni koncepti etiologije i lečenja/Temporomandibular disorders in orthodontic patients: current concepts in etiology and management
Predavanje/Invited lecture
Irena Mladenović
11.55-12.20
Endodontski tretman i retretman maksilarnih molara/Endodontski tretman i retretman maksilarnih molara
Predavanje/Invited lecture
Katarina Beljić Ivanović
12.20-12.45
Diskusija/Discussion
12.45-13.45
Pauza za rucak/Lunch Break
13.45-14.05
PMI sponzorina predavajne/PMI sponsor lecture - topic to be announced later
Sponzorisano predavanje + 5 min diskusije/Sponsored lecture + 5 min of discussion
PMI - Lecturer to be announced
14.05-14.30
Da li inovacije olakšavaju endodonciju?/Are innovations making endodontics easier?
Predavanje/Invited lecture
Aleš Fidler
14.30-14.55
Nedavni napredak u dentalnim restauracijama: gde smo sada?/Recent advances in dental restoratives: Where are we now?
Predavanje/Invited lecture
Elizabeta Gjorgievska
14.55.-15.10
Diskusija/Discussion
15.10-15.40
Kafe pauza/Coffea break
15.40-16.40
Usmene prezentacije/Oral presentations
16.40-17.00
Diskusija/Discussion
17.00-18.00
Usmene/Poster prezentacije/Oral/Poster presentations
18.00-19.00
Podela sertifikata i popunjavanje evaluacionog testa/Distribution of certificates and evaluation test

PETAK/FRIDAY 21.10.2022.

Satnica/Schedule
Tema/Topic
Metod obuke/Type of Lecture
Predavač/Lecturer
09.30-09.55
Parodontalni patogeni i podoplanin kao prognostčki faktori u razvoju oralnog karcinoma/Periodontal pathogens and podoplanin as prognostic factors in the development of oral cancer
Predavanje/Invited lecture
Ana Pucar
09.55-10.20
Nesporazum u komunikaciji između stomatologa, pacijenata i zubnih tehničara/Misunderstanding in communication between dentists, patients and dental technicians
Predavanje/Invited lecture
Vlatka Debeljak
10.20-10.45
Neželjene reakcije na gradivne materijale za izradu zubnih proteza/Adverse reactions to building materials for making dental prostheses
Predavanje/Invited lecture
Milena Kostić
10.45-11.10
Skenirati ili ne skenirati – dileme iz svakodnevne prakse/To Scan Or Not To Scan – Dilemmas from everyday practice
Predavanje/Invited lecture
Siniša Kovačević
11.10-11.35
The use of computer technologies in prosthetic dentistry
Predavanje/Invited lecture
Čedomir Oblak
11.35-11.55
Diskusija/Discussion
11.55-12.25
Kafe pauza/Coffea break
12.25-12.50
Vodič kroz komplikacije u implantologiji – dijagnostika i upravljanje kliničkim slučajevima/A guide through complications in implantology – diagnostics and management of clinical cases
Predavanje/Invited lecture
Enis Redjep
12.50-13.15
Vodjena implantologija - benefiti digitalizacije/Guided implantology - benefits of digitialization
Predavanje/Invited lecture
Zoran Vlahović/Bojan Vojinović
13.15--13.40
Osificirajuća progresivna fibrodislazija/Ossifying progressive fibrodyslasia
Predavanje/Invited lecture
Faris Fočo
13.40-14.05
Flegmonozna zapaljenja lica i vrata/Phlegmonous inflammation of the face and neck
Predavanje/Invited lecture
Vladimir Sinobad
13.05-14.25
Diskusija/Discussion
14.25-15.25
Pauza za rucak/Lunch Break
15.25-15.50
Development of new gold alloys for fixed dental restorations/Razvoj novih zlatnih legura za fiksne zubne nadoknade.
Sponzorsko predavanje + 5 min diskusije/Sponsored lecture + 5 min of discussion
Rebeka Rudolf
15.50-16.15
Upotreba botulinum toksina u lečenju disfunkcije tmz? rizici, koristi i druge opcije/use of botulinum toxin in tmj dysfunction treatment? risks, benefits, and other options
Predavanje/Invited lecture
Aneta Mijoska
16.15-16.40
Upravljanje izazovima tokom elevacije maksilarnog sinusa/Managing Challenges During Maxillary Sinus Elevation
Predavanje/Invited lecture
Kenan Ferati
16.40-17.05
Updated strategies for the treatment of maxillary impacted canines
Predavanje/Invited lecture
Apostolos  I. Tsolakis
17.05-17.25
Diskusija/Discussion
17.25-17.55
Kafe pauza/Coffea break
17.55-18.25
Usmene prezentacije/Oral presentations
18.25-18.40
Diskusija/Discussion
18.40-19.20
Usmene/Poster prezentacije/Oral/Poster presentations
19.20-19.50
Završna reč, podela sertifikata i popunjavanje evalucionog testa/Closing ceremony, distribution of certificates and evaluation test